Informacja o klubie

Klub działa od 2000 roku .Odejście od dotychczasowej formy treningowej spowodowało przypływ nowych czlonków
którzy zaczynają " przygodę z Aikido " , oraz osób znających już " podstawy " oraz etykiete .
Zaostrzenie dolnej granicy wieku umożliwia trening tylko osobom świadomym swojego wyboru a przede-wszystkim rozwoju emocjonalnego.
O dalszej drodze klubu , a mianowicie przynależności do federacji zdecydowali wszyscy członkowie za pełnym poparciem prowadzącego zajęcia .
Jesteśmy członkiem Polskiej Federacji Aikido, co gwarantuje autoryzację przez Hombu Dojo Tokio, wszystkich stopni uczniowskich oraz mistrzowskich.

Treningi odbywają się w poniedziałki od godz.20.00 do 21.00 ,
środe od godz.18.00 do godz.19.00
oraz w czwartki od godz.20.00 do 21.00
w sali gimnastycznej Szkoły Podst.nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju .

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w godzinach popołudniowych .
Wszystkie informacje dotyczące tych zajęć można uzyskać na stronie www.aikiduszki.pl

Dlaczego ćwiczymy ?

Dlaczego akurat aikido? Aikido najczęściej kojarzy się z samoobroną, i słusznie, bo jest to kompletna sztuka walki. Podstawową zaletą aikido jest jednak nie tylko umiejętność walki, ale możliwość stopniowego opanowywania emocji i lęków związanych z agresją lub fizycznym atakiem.
Co więcej systematyczny trening kształtuje właściwą do sytuacji reakcję i pewność siebie popartą umiejętnościami obronnymi. Aikido kładzie nacisk na moralny i psychologiczny wymiar działań, oraz na odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka w całym procesie treningu i walki.

Zajęcia aikido nie są lepsze od innych zajęć, są ukierunkowane w taki sposób, aby wspierać każdy aspekt rozwoju. Nie ważny jest wynik sportowy lecz radość z osiąganych nawet najmniejszych sukcesów i przełamywania fizycznych barier.
W czasie zajęć występuje ogromna różnorodność ćwiczeń poprawiających wszystkie zdolności motoryczne (wytrzymałość, siłę, gibkość, koordynację, zwinność, szybkość i skoczność).
Aikido rozwija szacunek do współćwiczącego, nauczyciela i samego siebie. Celem zajęć jest nie tylko nabycie umiejętności samoobrony, ale osiągnięcie zrównoważonej osobowości i ładowanie świeżej energii do działania. Surowe zasady i dyscyplina panujące w sali ćwiczeń przewrotnie powodują po treningu uczucie lekkości i odprężenie emocjonalne. Przestrzegamy zasad kultury, szacunku i grzeczności, właściwego zachowania. Manifestujemy to w ukłonach będących symbolem szacunku dla drugiego człowieka i wartości płynących z aikido.
Aikido może ćwiczyć każdy. Nie istnieje bariera wiekowa. Są wśród nas osoby ćwiczące rok i tacy którzy systematycznie ćwiczą ponad 10 lat. Są także osoby, które dopiero kilka razy postawiły stopy na macie. Każdy ćwiczy na odpowiednim do własnych możliwości i potrzeb poziomie.
Na treningach panuje przyjazna atmosfera, co eliminuje niepotrzebny stres. Jeżeli ktoś czegoś nie wie lub nie rozumie, to zawsze uzyskuje pomoc nie tylko od prowadzących trening, ale także od starszych stażem koleżanek i kolegów. Nie ma tu agresji ani walki. W Aikido nie ma zawodów, a więc nie ma rywalizacji i nie ma usilnego dążenia do przewyższenia innych za wszelką cenę.

Sensei

January Londwig
3 dan Aikido Aikikai.
Swoją pasję w Aikido utrwala od 20 lat . Zdając swoje kolejne egzaminy uczniowskie pod patronatem Polskiej Federacji Aikido otrzymał tytuł " Instruktora Polskiej Federacji Aikido " . W 2008r. wraz z członkami klubu założył Jastrzębskie Stowarzyszenie Aikido Aikikai , gdzie objął stanowisko prezesa . W tym samym roku jest współzałożycielem pierwszej w Jastrzębiu-Zdroju szkoły Aikido dla najmłodszych " Aikiduszki ". Egzaminy mistrzowskie zdał w 2011r i otrzymał stopień 1 Dan Aikido Aikikai . Swoje doświadczenie powiększa poprzez uczestnictwo w treningach międzynarodowych,
będąc współorganizatorem staży z sensei Joel Roche , Dirk Muller , Roberto Martucci , Ondrej Malina oraz wekendowych staży dla dzieci " Szkoła Samuraja ", "Wakacje w mieście " i "Ferie z Aikido ".
W chwili obecnej prowadzi zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych ,oraz treningi dla dorosłych
Grupa liczy ponad 70 adeptów.
Posiada uprawnienia instruktora sportu - specjalizacja Aikido .
Nieprzerwanie doskonali swoje umiejętności z zakresu sztuki walki ... Aikido .
W 2015r.zdał na stopień 2 dan aikido aikikai.
Od lat bierze udział w licznych Letnich Szkoła Aikido . Swoje kwalifikacje oraz doświadczenia podwyższa uczestnicząc regularnie w treningah zagranicznych ( hOMBU DOJO -TOKIO Japonia , Kuwamori Dojo , Urayasu Dojo ) . "Najczystsza woda u zródła " ....Ando sensei , Ueda sensei , Hotta sensei ,Inagaki sensei , Hirasawa sensei ,Doshu Moriteru Ueshiba sensei... trenuje z "Wielkimi ", pobrał nie tylko nauki fizyczne ale również energię do działania . Obecnie posiada stopień 3 Dan Aikido Aikikai oraz tytół Fukushidoin Aikikai .

januaryl@wp.pl
tel.602 384 032
nr.leg.instr. PAKiS/CDZ/KI/19/12.2014